۷ نکته برای تسلط بر مفهوم «آن چیزی را که می‌بینید معامله کنید»

۷ نکته برای تسلط بر مفهوم «آن چیزی را که می‌بینید معامله کنید»

اکثر معامله گران بعد از طی دوره آموزش فارکس و در ورود به معاملات بدنبال خواسته های ذهنی خود در چارت هستند.و آن چیزی را که می‌بینند، معامله نمی‌کنند. توضیح دادیم که منظور و معنای واقعی این جمله کاملا درک نشده است و با سه جهت گیری روانشناسی آشنا شدید. حال در این مقاله هفت نکته طلایی برای تسلط بر مفهوم “چیزی که می بینید را معامله کنید” ارایه می دهیم.


برچسب ها: ربات آربیتراژ و ربات آربیتراژ قطعا سودده و ربات آربیتراژ گودا و ربات آربیتراژ قودا و ربات آربیتراژ ghooda , ثبت نام ربات آربیتراژ و سفارش ساخت ربات فارکس و ساخت ربات معامله گر بورس و ساخت ربات معاملاتی و طراحی ربات تریدر و ربات فارکس رایگان و برنامه نویسی ربات فارکس و آموزش ساخت اکسپرت فارکس و ساخت ربات معامله گر با پایتون و دانلود ربات معامله گر فارکس و خرید ربات تریدر فارکس و ربات فارکس خودکار و ربات معامله گر بورس رایگان و آموزش ساخت ربات معامله گر فارکس و دانلود ربات معامله گر بورس ایران و ربات معامله گر آلپاری و ربات فارکس برای اندروید و ربات سود ده فارکس و ربات سود ده بورس ایران و اکسپرت سود ده فارکس و اکسپرت سود ده بورس ایران


نکته ۱: قانون ۵ ثانیه

پیش از اینکه دکمه ورود به معامله را فشار دهید، چند ثانیه مکث کنید و از خودتان بپرسید آیا واقعا این کار را باید انجام دهید. موس کامپیوتر خود را رها کنید، به صندلی خود تکیه دهید و دوباره واقع‌بینانه نمودار مقابل خود را بررسی کنید.

نکته ۲: به اندازه یک کندل دیگر صبر کنید

همین نکته تغییرات بزرگی در زندگی بسیاری از معامله‌گران ایجاد کرده است. بسیاری از اشتباهات معاملاتی را می‌توان به ورودهای زودهنگام و عدم تطابق معاملات با تمامی معیارها و قوانین معامله‌گر نسبت داد. اغلب اوقات صبر کردن به اندازه یک کندل دیگر، می‌تواند عملکرد معامله‌گر را به کلی دگرگون کند.

در عمل زمانی که می‌خواهید این نکته را اجرایی کنید، می‌بینید که چقدر سخت و مشکل است و چقدر تصمیمات شما تحت تأثیر احساسات شما قرار دارد.

نکته ۳: کندل به کندل تصمیم بگیرید

تصمیمات بین کندلی، اغلب اوقات، نه همیشه، ناشی از هیجانات و احساسات هستند. به ویژه معامله‌گران مبتدی، بهتر است از تصمیمات بین کندلی پرهیز کنند که این امر می‌تواند تأثیر بزرگی در عملکرد شما داشته باشد. ممکن است باور نکنید، اما وقتی این نکته را عملی کنید خودتان تفاوت را احساس خواهید کرد. همانند نکته قبل، زمانی که می‌خواهید این نکته را عملی کنید، متوجه می‌شوید که چقدر تحت تأثیر هیجانات و احساسات قرار دارید، به ویژه اگر فردی باشید که تمام روز به نمودارها خیره باشد.

نکته ۴: از یک چک‌لیست استفاده کنید

این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تمام قوانین و معیارهای معاملاتی خود را روی یک برگه بنویسید و آن را مقابل خود قرار دهید. اگر بتوانید قوانین معاملاتی خودتان را ببینید، به احتمال قوی همیشه از آن‌ها تبعیت می‌کنید.

نکته ۵: معامله کردن را از تمرین کردن جدا کنید

معمولا به معامله‌گران توصیه می‌کنم که از یک پلتفرم دیگر که در آن معاملات باز ندارند برای مشاهده نمودارها و بازارها استفاده کنند. معامله‌گرانی که برای مشاهده بازار و اجرای معاملات از یک پلتفرم استفاده می‌کنند، می‌توانند دائم سفارشات خود را ببینند و این مسئله باعث می‌شود گرفتار معاملات احساساتی شوند.

نکته ۶: برای سناریوهای کوتاه و بلندمدت برنامه داشته باشید

زمانی که برنامه معاملاتی خود را می‌نویسید، همیشه برای سناریوهای کوتاه و بلندمدت برنامه داشته باشید. حتی اگر به نظر می‌رسد بازار کامل صعودی است، از خودتان بپرسید «چه چیزی باید اتفاق بیافتد که برای ورود به معامله فروش اقدام کنم؟». این کار باعث می‌شود با ذهن باز و منعطف در بازار عمل کنید.

اگر زیادی روی یک جهت بازار (خرید یا فروش) تمرکز دارید، در این صورت همیشه تمایل دارید که براساس نظر شخصی خودتان معامله کنید

نکته ۷: به نظرات دیگران توجه نکنید

شما به عنوان یک معامله‌گر باید مسئولیت کامل تمامی اعمال خود را به عهده بگیرید. شما باید یک رویکرد استوار داشته باشید و نسبت به روش معاملاتی و توانایی‌های خودتان مطمئن باشید. نسبت به قوانین و روش معاملاتی خود صاف و صادق باشید. از شنیدن یا خواندن نظرات دیگران خودداری کنید، چرا که نظرات آن‌ها در ذهن شما سوگیری‌هایی را ایجاد می‌کند و سبب می‌شود اعتماد شما نسبت به روش و معامله خودتان کاهش یابد.

نتیجه‌گیری

امیدوارم با مطالعه این مقاله به مفهوم «آن چیزی را که می‌بینید معامله کنید» پی برده باشید. بسیاری از معامله‌گران متوجه این مفهوم نیستند و همیشه به جای اینکه براساس تحلیل‌های منطقی و عینی معامله کنند، تحت تأثیر هیجانات و احساسات خود عمل می‌کنند. با کمک این مقاله می‌توانید نسبت به رفتار معاملاتی خودتان آگاهی بیشتری پیدا کنید و از الگوهای رفتاری منفی جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *