چرا جدیت و از خودگذشتگی برای معامله‌گران فارکس بسیار مهم است

چرا جدیت و از خودگذشتگی برای معامله‌گران فارکس بسیار مهم است

مقدمه

اگر تا به حال در بسیاری از سایت‌های آموزش فارکس و شبکه‌های مجازی، انجمن‌ها و اجتماعات معامله‌گران جستجو کرده باشید، حتما با برخی داستان‌های حیرت‌انگیز افراد موفق برخورد کرده‌اید. با مطالعه یا شنیدن این داستان‌ها، ممکن است روزی با خود فکر کرده باشید که شما هم قادر به انجام این کار هستید. هیچ چیز به غیر از خود شما نمی‌تواند شما را از دستیابی به این هدف متوقف کند.


برچسب ها: ربات آربیتراژ و ربات آربیتراژ قطعا سودده و ربات آربیتراژ گودا و ربات آربیتراژ قودا و ربات آربیتراژ ghooda , ثبت نام ربات آربیتراژ و سفارش ساخت ربات فارکس و ساخت ربات معامله گر بورس و ساخت ربات معاملاتی و طراحی ربات تریدر و ربات فارکس رایگان و برنامه نویسی ربات فارکس و آموزش ساخت اکسپرت فارکس و ساخت ربات معامله گر با پایتون و دانلود ربات معامله گر فارکس و خرید ربات تریدر فارکس و ربات فارکس خودکار و ربات معامله گر بورس رایگان و آموزش ساخت ربات معامله گر فارکس و دانلود ربات معامله گر بورس ایران و ربات معامله گر آلپاری و ربات فارکس برای اندروید و ربات سود ده فارکس و ربات سود ده بورس ایران و اکسپرت سود ده فارکس و اکسپرت سود ده بورس ایران


صرف وقت و انرژی

یکی از ویژگی‌های لازم برای موفق شدن در هر زمینه‌ای در زندگی، شامل معامله کردن، رشته‌های ورزشی، یا حتی رسیدن به درجات و سمت‌های بالاتر در یک شغل، جدیت و وقف کردن خود به کار است. جدیت در کار برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق نیز بسیار مهم است و اکثر افراد در آغاز این حرفه به آن پی می‌برند. اما از طرفی بسیاری از مردم دقیقا درک نمی‌کنند که برای رسیدن به این اهداف تا چه حد باید وقت و انرژی برای آن اختصاص دهند.

عجله در موفقیت

افرادی که با این توقع یا خواست به مسیر معامله‌گری وارد می‌شوند که خیلی سریع به نتایج قابل­توجهی دست یابند، اغلب همان افرادی هستند که قربانی حجم زیادی از کار و فعالیت می‌شوند و در نهایت تسلیم می‌شوند. متاسفانه افرادی هستند با پیشینه‌های مختلف و پس‌انداز مالی متوسطی که به امید کسب سودهای کلان، کورکورانه وارد حرفه معامله‌گری می‌شوند، به ویژه اشخاصی که به قماربازی و زیر بار ریسک‌های بزرگ رفتن عادت دارند. با وجود دانش کمی که این افراد از کم و کیف این حرفه و کاری که باید انجام دهند دارند، با این همه از آن‌ها انتظار می‌رود که بتوانند از پس آن برآیند.

سهولت ورود به مارکت

ورود به حرفه معامله‌گری هر روزه راحت‌تر و آسان‌تر می‌شود، به همین دلیل افراد با این طرز فکر شروع به کار می‌کنند که کسب سود و رسیدن به اهداف مالی هم تقریبا ساده و آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در یک بروکر (کارگزاری) ثبت‌نام کنید، اطلاعات شخصی خود را برای آن‌ها ارسال کنید، قدری پول واریز کنید و به این ترتیب شما دیگر آماده معامله کردن هستید. نه درسی لازم است و نه دانشی (اگرچه منابع آموزشی بسیاری در سطح اینترنت موجود است)، بسیاری افراد در آغاز از همین آموزش‌ها استفاده می‌کنند و البته افرادی هم هستند که اصلا سراغ آموزش نمی‌روند. سهولت ورود به این حرفه، صورت فریبنده‌ای به آن می‌دهد و اینطور القاء می‌شود که بدون کمترین تلاش و کوششی می‌توان آن را انجام داد.

آموزش و یادگیری

اگرچه شماری از معامله‌گرانی بودند که پس از ورود به این حرفه توانستند در عرض مدت زمان بسیار کوتاهی به موفقیت دست یابند، اما قطعا این مسیر کوتاه و سریع، مسیر معمول و نرمالی نیست. این داستان‌ها و سرگذشت‌های معدود، قصه‌هایی هستند که در بین عموم مردم نقل می‌شوند و به همین خاطر این تصور را ایجاد می‌کند که انجام این کار بسیار آسان و متداول است، تصوری که فرسنگ‌ها از حقیقت فاصله دارد. همه مردم داستان موفقیتی مشابه یکی از این داستان‌های معروف نخواهند داشت، در واقع می‌توان گفت اکثرا نه تنها چنین سرگذشت‌هایی نخواهند داشت، بلکه شکست می‌خورند و از مسیر خارج می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید تا احتمال موفقیت خود را افزایش دهید این است که برای آموزش و یادگیری زمان بگذارید و همچنین در مسیر یادگیری و در جهت رسیدن به اهداف خود جدیت به خرج دهید.

جدیت و کوشا بودن

اگر به اهمیت جدیت و کوشا بودن در بعضی حرفه‌های دیگر توجه کنیم، می‌بینیم برای مثال نویسندگان بسیار معدودی بودند که توانستند در اولین تلاش خود، کتاب پرفروشی بنویسند. در واقع اکثرا پیش از اینکه ناشری قبول کند که یکی از آثار آن‌ها را فقط نگاه کند، کتاب‌های بسیاری نوشته و شکست‌های زیادی را تجربه کرده‌اند. بعضی افراد حتی لازم است خود را در محیط مناسبی قرار دهند. برای مثال، جِی. کِی. رولینگ، نویسنده سری کتاب‌های بسیار محبوب هری پاتر را در نظر بگیرید. زمانی که او حرفه نویسندگی را آغاز نمود، مادری تنها بود و شرایط مادی وخیمی داشت، اما با اینحال با رفتن به مدرسه و نوشتن رمان، خود را کاملا وقف نویسندگی کرده بود. از طریق همین عزم و اراده راسخ برای کار و نویسندگی، در نهایت کتاب‌های هری پاتر را منتشر کرد و در حال حاضر به اندازه‌ای ثروت دارد که نمی‌داند چطور خرج کند. اگر او هم در مواقع طرد شدن‌ها اراده محکمی نمی‌داشت و خود را وقف نوشتن نمی‌کرد، به احتمال قوی تسلیم شده بود و امروز در موقعیت فعلی خود قرار نمی‌داشت.

مایکل جوردن

در مورد مایکِل جردن چه نظری دارید؟ شاید او را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان بسکتبال بشناسید، اما آیا می‌دانستید که در دوران دبیرستان او را از تیم اخراج کرده بودند؟ برای بسیاری از افراد همین یک مورد دلیل بسیار موجهی برای تسلیم شدن است، اما آیا او تسلیم شد؟ خیر، او همچنان به فعالیت خود ادامه داد، سخت کار کرد و بالاخره به یکی از بهترین‌ها تبدیل شد.

این‌ها تنها چند مثال از دنیای واقعی هستند که نشان می‌دهد جدیت در امور و وقف کار شدن تا چه حد می‌تواند قدرتمند باشد. اگر واقعا قصد داشته باشید به چیزی دست پیدا کنید و بخواهید که برای آن وقت و انرژی صرف کنید، در این صورت هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید به آن هدف برسید. این امر دقیقا در زمینه معامله‌گری نیز صادق است. اگر واقعا قصد داشته باشید در این حرفه موفق شوید، می‌دانید که راه زیادی در پیش است و کارهای زیادی باید انجام دهید. اما با این همه اگر تمایل دارید که وقت و انرژی خود را برای این کار صرف کنید، در این صورت هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید این کار را انجام دهید یا نتوانید آن را به خوبی انجام دهید.

موفقیت یک فرایند طولانی است

فارکس یک فرایند طولانی است، یک فرایند بسیار طولانی. برای بسیاری از معامله‌گران موفقی که امروز می‌بینید (نه آن‌هایی که صرفا در یک معامله بزرگ موفق بوده‌اند) زمان خیلی زیادی طول کشیده تا به جایگاهی که امروز در آن قرار دارند برسند. حداقل سال‌ها زمان صرف کرده‌اند و در حقیقت، بسیاری از آن‌ها پس از یک سال همچنان ضرر می‌کرده‌اند. این مدت زمان صرف این می‌شود که با کارکرد بازار آشنا شوید، خود را پیدا کنید و ببینید چه سبک و روش معاملاتی مناسب روحیه شماست. در طول این مدت نباید به فکر خرید یک ماشین جدید یا استعفا از شغل خود باشید تا بطور تمام‌وقت مشغول معامله‌گری شوید. همه این‌ها محقق می‌شوند، اما در آینده‌ای خیلی دورتر.

تعهد به استراتژی

نکته‌ای که از این مقاله باید برداشت کنیم این واقعیت است که زمانی که راهی را شروع می‌کنیم، باید کاملا به آن متعهد باشیم. این امر در کل در مورد حرفه معامله‌گری و همچنین در مورد بخش‌های کوچک‌تر این حرفه صادق است. اگر می‌خواهید یک استراتژی را امتحان کنید، نمی‌توانید صرفا برای یک هفته با آن کار کنید و براساس آن نتیجه بگیرید که جوابگو نیست. طراحی یک استراتژی زمان زیادی می‌برد و امتحان کردن آن نیز زمان زیادی لازم دارد. پیش از اینکه گفته شود یک استراتژی کار نمی‌کند، باید حداقل شش ماه برای امتحان کردن آن وقت صرف شود (مگر اینکه کاملا شکست بخورد و ضررهای زیادی به بار آورد). اگر کاری را شروع کرده‌اید، برای آن وقت بگذارید، درگیر آن کار باشید و جدیت به خرج دهید تا نتیجه دهد.

نکته پایانی

جدیت در امور چیزی است که بطور طبیعی در افراد موفق وجود دارد. این افراد این توانایی را دارند که وقتی کاری را شروع می‌کنند، با کمترین تلاشی کاملا درگیر آن می‌شوند. در مقابل، افرادی که تمرکز پایینی دارند یا کسانی که خیلی زود خسته می‌شوند، ممکن است در طولانی‌مدت به سختی بتوانند نسبت به کار خود متعهد بمانند. اما اگر بتوانید ثبات قدم داشته باشید، در آینده شاهد تفاوت‌های بزرگی در توانایی معاملاتی و نتایج خود خواهید بود. بنابراین اگر در حرفه معامله‌گری تازه‌کار هستید، خود را برای یک مسیر طولانی آماده کنید و نه سودهای سریع و ساده‌ای که هرگز بدست نمی‌آیند، مگر با وجود جدیت و تلاش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *