معامله گری فارکس واهمیت لذت بردن از آن

معامله گری فارکس واهمیت لذت بردن از آن

این سوال خیلی ساده‌ای است که آیا از کار معامله گری فارکس لذت می‌برید یا خیر. اما گاهی اوقات پاسخ به ساده‌ترین سوالات هم قدری دشوار می‌شود. اگر با جزئیات و دقت بیشتری بررسی کنید، می‌توانید دقیقا متوجه شوید که چه حسی نسبت به انجام یک کار دارید.بسیار مهم است که شما در یادگیری و آموزش فارکس(اموزش فارکس) حس خوبی داشته باشید.

برای اکثر افراد شاید این حس واقعی با چیزی که از بیرون به نظر می‌رسد متفاوت باشد. معامله گری فارکس جنبه‌های بسیار زیادی دارد. بعضی افراد از برخی جنبه‌های این کار مانند سود کردن لذت می‌برند، و بعضی دیگر کل این کار و اعداد و ارقام و محاسبات آن را کسل‌کننده می‌دانند. اما واقعا اینکه آیا از کار معامله‌گری لذت می‌برید یا خیر، به شخصیت و علایق شما وابسته است.

معامله گری فارکس کار سختی است و نیاز به نظم و جدیت بالایی دارد. اگر روحیه آزادی داشته باشید و شخصی باشید که امر و نهی دیگران را نمی‌پذیرد، در این صورت شاید از بیرون به نظر برسد این حرفه برای شما کاملا مناسب است.


برچسب ها: ربات آربیتراژ و ربات آربیتراژ قطعا سودده و ربات آربیتراژ گودا و ربات آربیتراژ قودا و ربات آربیتراژ ghooda , ثبت نام ربات آربیتراژ و سفارش ساخت ربات فارکس و ساخت ربات معامله گر بورس و ساخت ربات معاملاتی و طراحی ربات تریدر و ربات فارکس رایگان و برنامه نویسی ربات فارکس و آموزش ساخت اکسپرت فارکس و ساخت ربات معامله گر با پایتون و دانلود ربات معامله گر فارکس و خرید ربات تریدر فارکس و ربات فارکس خودکار و ربات معامله گر بورس رایگان و آموزش ساخت ربات معامله گر فارکس و دانلود ربات معامله گر بورس ایران و ربات معامله گر آلپاری و ربات فارکس برای اندروید و ربات سود ده فارکس و ربات سود ده بورس ایران و اکسپرت سود ده فارکس و اکسپرت سود ده بورس ایران


چرا که مدیر و رئیس و ساعت ورود و خروج مشخصی در کار نیست. اما در واقعیت بازارها کاملا شما را تحت کنترل در می‌آورند. شما مجبور خواهید شد در ساعات مشخصی کار کنید، در صورت اشتباه تنبیه خواهید شد و متاسفانه تمام این سختی‌ها را خواهید داشت بدون اینکه درآمد ماهانه ثابت و تضمین‌شده‌ای داشته باشید.

حرفه معامله گری فارکس می‌تواند در عین حال بسیار هیجان‌انگیز و سودآور باشد، به ویژه اگر روی دور معاملات مثبت باشید. هر معامله‌ موفقی قدری هیجان به همراه دارد و کمی هم صحت عملکرد شما را تائید می‌کند. اما در مواقعی که دچار اشتباه می‌شوید چطور؟ هنگامی که ضرر می‌کنید، قطعا در وضعیت لذت‌بخشی قرار ندارید. موضوعی که باید به آن فکر کنید این است که چگونه با ضرر و زیان‌ها کنار می‌آیید؟ آیا ضرر باعث می‌شود استرس بگیرید و تسلیم شوید یا سبب ناامیدی و دلسردی شما می‌شود؟ اگر اینطور باشد، شاید در طولانی مدت نتوانید خیلی از انجام این کار لذت ببرید.

در طول مسیر معامله‌گری شما ضررهای فراوانی وجود خواهد داشت. اگر قادر نباشید بدون استرس با آن‌ها کنار بیایید و یا نتوانید زیان‌های وارده را از ذهن خود خارج کنید و به فعالیت خود ادامه دهید، در این صورت احتمالا معامله‌گری برای شما استرس‌زا خواهد بود. زمانی که ضررها مرتبا افزایش یابند، که مطمئنا بالاخره چنین خواهد شد، دیگر معامله‌گری چندان لذتی نخواهد داشت. داشتن توانایی کنار آمدن با ضررها و پاک کردن آن‌ها از ذهن، می‌تواند در حفظ خلق و خو و اندیشه مثبت بسیار کمک‌کننده باشد. فقط به یاد داشته باشید که ضررها همیشه وجود خواهند داشت، بنابراین بسیار اهمیت دارد که با آن‌ها کنار بیایید. اگر تصمیم دارید معامله کنید، فراموش نکنید حال و روز خود را در نظر بگیرید. اگر خیلی گرفتار ضرر و زیان شوید، شاید معامله‌گری سرگرمی یا شغلی مناسب شما نباشد.آیا شما به اعداد و ارقام علاقه دارید؟ اگر خیر، در این صورت معامله‌گری هرگز کار لذت‌بخشی برای شما نخواهد بود. قسمت اعظم کار معامله‌گری شامل تحلیل‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و خود معاملات، ارزش یک ارز یا سطوح فیبوناچی همگی برمبنای اعداد هستند.

به عبارتی هر کاری در این حرفه انجام دهید، بالاخره با اعداد سروکار پیدا می‌کنید. برای افرادی که به ریاضیات و آمار علاقه دارند، معامله‌گری تجربه فوق‌العاده‌ای خواهد بود، چرا که می‌توانند هر روزه خود را با تحلیل نمودارها و انواع مسائل دیگر مشغول کنند. اما اگر به اعداد و عملگرهای ریاضی اصلا علاقه‌ای ندارید، در این صورت به مرور که درمی‌یابید این حرفه خیلی به اعداد زشت و مزاحم وابسته است، ممکن است کار معامله‌گری قدری کسل‌کننده و خسته‌کننده شود.

وقتی برای مدتی طولانی تنها هستید، چه احساسی دارید؟ اگر تنهایی برای شما آزاردهنده است، مسیر معامله‌گری می‌تواند برای شما دشوار باشد. حرفه معامله‌گری در اکثر اوقات یک کار اجتماعی نیست، بلکه در بیشتر مواقع باید تنهای تنها پشت کامپیوتر خود بنشینید و مطالعه کنید، معامله کنید و خود را سرگرم نگه دارید. البته گاهی اوقات می‌توانید از طریق انجمن‌ها و دیگر پلتفرم‌ها با افراد دیگری که فکر و نظرات نزدیکی به شما دارند، صحبت کنید. اما تمام این ارتباطات اینترنتی و دیجیتالی است و بسیاری از معامله‌گران فعال با یکدیگر هیچگونه رابطه فیزیکی و رو در رویی ندارند.

آیا می‌توانید خود را مشغول نگه دارید؟ آیا به وقت تنهایی احساس بدی دارید و یا می‌توانید به خوبی با شرایط ایزوله کنار بیایید؟ این‌ها سوالات مهمی هستند که باید از خود بپرسید. افرادی هستند که می‌توانند خود را سرگرم نگه دارند و در واقع از وضعیت ایزوله و تنهایی لذت ببرند. اگر شما نیز چنین شخصیتی دارید، در این صورت می‌توانید واقعا از کار معامله‌گری لذت ببرید. به عبارتی شما کاملا تحت کنترل هستید، یعنی کنترل احوال و تعاملات خود با دیگران.

اگر بیش از حد از تنهایی اذیت می‌شوید، می‌توانید بازه‌های زمانی کوچک‌تری را به معامله‌گری احتصاص دهید و از باقی اوقات خود برای بیرون رفتن و ارتباط با دیگران استفاده کنید. اما اگر مانند بسیاری از مردم به تنهایی علاقه دارید، در این صورت نیازی به تعامل با دیگران ندارید و با مسائل مربوط به مدیریت افراد درگیر نیستید، به همین دلیل قطعا معامله‌گری می‌تواند کار مناسبی برای شما باشد. با انتخاب این حرفه، تنها شما خواهید بود و کامپیوتر شما و بازار.

آیا شما نیاز دارید کسی شما را مدیریت کند؟ یکی از چیزهایی که مردم در مورد شغل خود از آن متنفر هستند این است که از دیگران بابت آنچه باید انجام دهند، دستوراتی دریافت کنند. اما به محض اینکه از شغل خود کناره‌گیری می‌کنید، متوجه می‌شوید که در واقع به آن مدیریت و تعیین تکلیف‌ها احتیاج داشتید. بسیاری از افراد در اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی روزانه دچار مشکل می‌شوند و بدون حضور و کمک شخصی دیگر، قدری احساس سردرگمی خواهند داشت.

معامله‌گران، خواه تمام‌وقت یا پاره‌وقت، لازم است بتوانند قدری خود را مدیریت کنند و برای خود برنامه‌ داشته باشند. شما باید برای روز خود برنامه داشته باشید و همچنین انگیزه لازم برای اجرای آن را نیز در خود ایجاد کنید و بعلاوه قادر باشید عملکرد خود را مورد ارزیابی قرار دهید. اما اگر نتوانید برای روزهای خود برنامه درستی تنظیم کنید، در این صورت ممکن است معامله‌گری تجربه بسیار استرس‌زایی برای شما باشد. افرادی که بتوانند به تنهایی کار کنند، از این بابت راحت هستند که کسی بالای سر آن‌ها نیست تا دستورات و اوامری صادر کند، اما البته بازار روی آن‌ها کنترل دارد.

آیا می‌توانید به تنهایی در خود انگیزه ایجاد کنید و در کار خود منظم باشید؟ اگر متوجه شوید کاری را به اشتباه انجام می‌دهید، آیا می‌توانید خود را تصحیح کنید؟ معامله‌گر بودن یعنی بتوانید برای انجام امور در خود انگیزه ایجاد کنید و همچنین در مواقعی که اشتباه می‌کنید، قادر باشید به خود اعتراف کنید.

میزان لذتی که از معامله‌گری می‌برید، تا حد زیادی به انگیزه شما برای انجام امور مربوط به آن بستگی دارد. اگر انگیزه لازم را نداشته باشید و قادر نباشید این انگیزه را در خود ایجاد کنید، در این صورت از کار خود خیلی لذت نمی‌برید. کسالت و خستگی یکی از دلایل عمده از دست دادن انگیزه است و اتفاقا چیزی است که احتمالا در طول دوران معامله‌گری منفرد خود به کرات تجربه می‌کنید. به همین خاطر، اینکه بتوانید به خود انرژی و روحیه تازه ببخشید، برای هر نوع موفقیتی بسیار مهم است.

برای نظم و دیسیپلین نیز می‌توان مشابه همین مطلب را بیان نمود. اگر قادر نباشید خود را مقید به نظم کنید و نتوانید در مورد توانایی‌ها و عملکرد معاملاتی خود صادق باشید، در این صورت اشتباهات شما به پایان نمی‌رسند. این اشتباهات به تدریج باعث سرکوب انگیزه و کاهش لذت از کار معامله‌گری خواهد شد. بنابراین اگر می‌توانید عملکرد خود را ارزیابی کنید، احتمالا از این حرفه لذت خواهید برد. اما اگر این توانایی در شما نباشد، معامله‌گری می‌تواند مسیری دشوار باشد و در طول آن روحیه خود را از دست بدهید.

این‌ها موضوعات و سوالاتی هستند که باید بتوانید به آن‌ها فکر کنید. معامله‌گری می‌تواند برای عده‌ای بسیار لذت‌بخش باشد و در عین حال برای بعضی افراد واقعا کسالت‌بار و کشنده باشد. در نهایت اینکه جزو کدام دسته از افراد باشید وابسته است به شخصیت شما و اینکه چطور می‌توانید با احساس کسالت، استرس و تمام احساساتی که با معامله‌گری همراه هستند، کنار بیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *