در هر معامله چقدر باید ریسک کنید؟

در هر معامله فارکس چقدر باید ریسک کنیم؟

در هر معامله چقدر باید ریسک کنید؟

چه سوال بسیار خوبی!

سعی کنید ریسک خود را به ۲٪ در هر معامله محدود کنید.

اما این مقدار نیز حتی ممکن است کمی بالا باشد.

مخصوصاً اگر تریدر تازه کار فارکس هستید.


برچسب ها: ربات آربیتراژ و ربات آربیتراژ قطعا سودده و ربات آربیتراژ گودا و ربات آربیتراژ قودا و ربات آربیتراژ ghooda , ثبت نام ربات آربیتراژ و سفارش ساخت ربات فارکس و ساخت ربات معامله گر بورس و ساخت ربات معاملاتی و طراحی ربات تریدر و ربات فارکس رایگان و برنامه نویسی ربات فارکس و آموزش ساخت اکسپرت فارکس و ساخت ربات معامله گر با پایتون و دانلود ربات معامله گر فارکس و خرید ربات تریدر فارکس و ربات فارکس خودکار و ربات معامله گر بورس رایگان و آموزش ساخت ربات معامله گر فارکس و دانلود ربات معامله گر بورس ایران و ربات معامله گر آلپاری و ربات فارکس برای اندروید و ربات سود ده فارکس و ربات سود ده بورس ایران و اکسپرت سود ده فارکس و اکسپرت سود ده بورس ایران


در زیر بخوبی تفاوت بین ریسک پذیری درصد کمی از سرمایه در هر معامله نسبت به ریسک کردن درصد بالا به شما نشان داده می شود.

ریسک ۲٪ در مقابل ۱۰٪ در هر معامله

در هر معامله فارکس چقدر باید ریسک کنیم؟

در هر معامله فارکس چقدر باید ریسک کنیم؟

به جدول بالا دقت کنید. نتیجه ۱۹ معامله با ضرر در ریسک ۲ درصد در هر معامله و ۱۰ درصد محاسبه شده است. می بینید که بین ریسک کردن ۲٪ از حساب در مقایسه با ریسک کردن ۱۰٪ از حساب در یک معامله ، تفاوت زیادی وجود دارد!

اگر بر حسب اتفاق داخل یک سلسله ضرر می رفتید و فقط ۱۹ معامله متوالی را ضرر می دادید ، و با فرض ریسک ۱۰٪ در هر معامله ، با سرمایه اولیه ۲۰،۰۰۰ دلار در نهایت تنها ۳،۰۰۲ دلار در حساب شما باقی می ماند.

بیش از ۸۵٪ حساب خود را از دست می دادید!

اگر فقط ۲٪ ریسک می کردید ، همچنان ۱۳۹۰۳ دلار مانده حساب داشتید که تنها ۳۰٪ ضرر از کل حساب شماست.

البته در بدترین حالت این است که ۱۹ معامله متوالی را ضرر دهیم ، اما حتی اگر فقط ۵ معامله متوالی را ضرر دهید، کافیست به تفاوت بین ریسک ۲٪ و ۱۰٪ توجه کنید.

اگر ۲٪ ریسک می کردید ، هنوز ۱۸،۴۴۷ دلار داشتید.

اگر ۱۰٪ ریسک می کردید فقط ۱۳،۱۲۲ دلار داشتید. حتی اگر تمام ۱۹ معامله خود را با ریسک ۲% ضرر می کردید باز هم موجودی شما بیشتر از این مقدار می بود.

نکته این تصویر آماری این است که شما باید قوانین مدیریت ریسک خود را طوری تنظیم کنید که وقتی یک دوره دراودان دارید ، همچنان سرمایه کافی برای ماندن در بازی را داشته باشید.

آیا می توانید تصور کنید که ۸۵٪ حساب خود را از دست داده اید؟ !!

شما باید ۵۶۶٪ از مقداری که در حساب شما باقی مانده است را سود بزنید تا بتوانید دوباره به نقطه سر به سر برسید!

به ما اعتماد کنید ، هرگز نباید در چنین موقعیتی قرار بگیرید.

برای بازگشت به نقطه سر به سر باید چه کار کنم؟

در زیر جدولی آورده شده است که نشان می دهد که اگر درصد مشخصی از حساب خود را از دست بدهید باید چند درصد سود کنید تا سر به سر شوید.

در هر معامله فارکس چقدر باید ریسک کنیم؟

در هر معامله فارکس چقدر باید ریسک کنیم؟

می بینید که هرچه بیشتر ضرر کنید ، بازگشت به اندازه اصلی حساب خود دشوارتر است.

این دلیل محکمی است که نشان می دهد شما باید برای محافظت از موجودی حساب خود هر چه در توان دارید بکار برید.

به یاد داشته باشید که وقتی می گوییم n درصد ریسک در هر معامله مجاز است، این درصدی از سرمایه فعلی شماست و نه درصدی از اصل سرمایه شما. پس اگر ۲۰ هزار دلار داشتید و ضرر کردید و سرمایه شما ۱۵ هزار دلار شد، در معامله جدید باید ریسک را بر اساس موجودی ۱۵ هزار دلار خود محاسبه کنید.

تا اینجا ، امیدواریم که موضوع را به خوبی گرفته باشید که فقط باید درصد کمی از حساب خود را در هر معامله ریسک کنید تا بتوانید از چوب خط های ضرر یا باخت جان سالم بدر برید و نیز از افت شدید سرمایه در حساب خود جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *