دراودان چیست؟ و حداکثر دراودان در فارکس به چه معنی است؟

دراودان چیست؟ و حداکثر دراودان در فارکس به چه معنی است؟

در این مقاله قصد داریم به مفهوم دراودان بپردازیم. یکی از مفاهیم پایه که در مدیریت ریسک معاملات باید به آن توجه کنید، دراودان است. یک معامله گر حتما باید بداند که دراودان (Drawdown) چیست و چگونه محاسبه می شود. ما می دانیم که مدیریت ریسک در درازمدت برای ما سودآور است، اما حال می خواهیم سوی دیگر اینها را به شما نشان دهیم.

اگر از قوانین مدیریت ریسک استفاده نکنید چه اتفاقی می افتد؟


برچسب ها: ربات آربیتراژ و ربات آربیتراژ قطعا سودده و ربات آربیتراژ گودا و ربات آربیتراژ قودا و ربات آربیتراژ ghooda , ثبت نام ربات آربیتراژ و سفارش ساخت ربات فارکس و ساخت ربات معامله گر بورس و ساخت ربات معاملاتی و طراحی ربات تریدر و ربات فارکس رایگان و برنامه نویسی ربات فارکس و آموزش ساخت اکسپرت فارکس و ساخت ربات معامله گر با پایتون و دانلود ربات معامله گر فارکس و خرید ربات تریدر فارکس و ربات فارکس خودکار و ربات معامله گر بورس رایگان و آموزش ساخت ربات معامله گر فارکس و دانلود ربات معامله گر بورس ایران و ربات معامله گر آلپاری و ربات فارکس برای اندروید و ربات سود ده فارکس و ربات سود ده بورس ایران و اکسپرت سود ده فارکس و اکسپرت سود ده بورس ایران


مثال زیر را در نظر گیرید:

فرض کنید شما ۱۰۰،۰۰۰ دلار دارید و ۵۰،۰۰۰ $ ضرر می کنید. چند درصد از حساب خود را از دست داده اید؟

پاسخ ۵۰٪ است.

چندان سخت نبود.

این همان چیزی است که معامله گران آن را دراودان می نامند.

دراودان در واقع کاهش سرمایه یک نفر پس از انجام یک سری معاملات زیان ده است.

دراودان در حالت عادی از طریق محاسبه اختلاف بین ارزش سقف نسبی سرمایه منهای ارزش کف نسبی بدست می آید.

معامله گران به طور معمول این کاهش را به صورت درصدی از حساب معاملاتی خود منظور می کنند.

حداکثر دراودان به بیشترین ضرر متوالی شما در معاملات می گویند.

از دست رفتن کنترل کار

در معاملات ، ما همیشه به دنبال حاشیه امن هستیم. به همین دلیل است که معامله گران در پی اجرای سیستم برای خود هستند.

داشتن یک سیستم معاملاتی که ۷۰٪ سودآور باشد ، یک حاشیه امن بسیار خوب محسوب می شود. اما آیا فقط به این دلیل که سیستم معاملاتی شما ۷۰٪ سودآور است ، بدان معناست که از هر ۱۰۰ معامله ای که انجام می دهید ، از هر ۱۰ مورد ۷ مورد را برنده خواهید شد؟

لزوما خیر! از کجا می دانید از این ۱۰۰ معامله کدام ۷۰ تا را برنده خواهید بود؟

پاسخ این است که نمی دانید. شما ممکن است ۳۰ معامله اول را بصورت متوالی از دست داده و ۷۰ مورد باقیمانده را برنده شوید.

با این وجود باز هم یک سیستم ۷۰٪ سودآور خواهید داشت ، اما باید از خود بپرسید “اگر ۳۰ معامله متوالی را ضرر دهید ، آیا همچنان در بازی حضور خواهید داشت؟”

به همین دلیل مدیریت ریسک بسیار مهم است. مهم نیست از چه سیستمی استفاده می کنید ، در نهایت سلسله ضررهای متوالی عایدتان خواهد شد.

حتی بازیکنان حرفه ای پوکر که از طریق پوکر کسب درآمد می کنند نیز گاهی چوب خط را از دست داده و داخل سلسله ضررهای وحشتناکی می افتند و با این وجود باز هم در پایان سود سازی می کنند.

دلیل آن این است که بازیکنان خوب پوکر مدیریت ریسک را تمرین می کنند و می دانند که نمی توانند در تک تک تورنمنت هایی که بازی می کنند پیروز شوند.

در واقع ، آنها فقط درصد کوچکی از سرمایه پشتوانه خود را ریسک می کنند تا بتوانند از این سلسله ضررها جان سالم به در برند.

شما به عنوان یک تریدر دقیقا باید همین کار را انجام دهید.

دراودان ها بخشی از معاملات هستند

حتی حرفه ای ترین تریدر فارکس هم نمی تواند ادعا کند که دو یا چند ضرر متوالی ندارد. پس باید بدانید که دراودان چیست و چگونه آن را مدیریت کنید.

کلید موفقیت در معاملات فارکس ، داشتن یک برنامه و طرح معاملاتی است که شما را قادر سازد در برابر این سلسله ضررها مقاومت کنید. بخشی از برنامه معاملاتی شما داشتن قوانین مدیریت ریسک منظم است.

فقط درصد کوچکی از “سرمایه پشتوانه معاملاتی” خود را ریسک کنید تا بتوانید در مواجهه با چند ضرر متوالی جان سالم به در برید.

به یاد داشته باشید که اگر قوانین مدیریت پول دقیق و سختگیرانه را اجرا و تمرین کنید ، به آن کازینو تبدیل می شوید و در دراز مدت ، “همیشه برنده خواهید شد.”

در بخش بعدی ، نشان خواهیم داد که وقتی از مدیریت ریسک صحیح استفاده کنید چه اتفاقی می افتد و وقتی از آن استفاده نکنید چه خواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *