تکنیک رهاسازی انرژی

تکنیک رهاسازی انرژی

خستگی ذهنی تریدر می تواند عامل ضررهای جبران ناپذیری شود

گاهی اوقات انرژی درقسمت فوقانی سر شما منقبض میشود. ( ذهن شما خسته میشود). بعضی مواقع که به شدت روی چیزی تمرکز میکنیم و روی ذهن خودمان فشار می آوریم ممکن است شما نیزاین حس را درک کرده باشید. در این مواقع قدرت هوشیاری شما کاسته شده و ساکن میماند.در این مواقع ما از هوش ذاتی خودمان دور میمانیم پس مهم است که راه درمانی برای آن پیدا کنیم.


برچسب ها: ربات آربیتراژ و ربات آربیتراژ قطعا سودده و ربات آربیتراژ گودا و ربات آربیتراژ قودا و ربات آربیتراژ ghooda , ثبت نام ربات آربیتراژ و سفارش ساخت ربات فارکس و ساخت ربات معامله گر بورس و ساخت ربات معاملاتی و طراحی ربات تریدر و ربات فارکس رایگان و برنامه نویسی ربات فارکس و آموزش ساخت اکسپرت فارکس و ساخت ربات معامله گر با پایتون و دانلود ربات معامله گر فارکس و خرید ربات تریدر فارکس و ربات فارکس خودکار و ربات معامله گر بورس رایگان و آموزش ساخت ربات معامله گر فارکس و دانلود ربات معامله گر بورس ایران و ربات معامله گر آلپاری و ربات فارکس برای اندروید و ربات سود ده فارکس و ربات سود ده بورس ایران و اکسپرت سود ده فارکس و اکسپرت سود ده بورس ایران


تکنیک  برای رها سازی انرژی منقبض شده :

چه قبل از اینکه روز معامله گری خودتان را شروع کنید ( البته نه خیلی قبل اما بعد از حمام کردن و شاید خوردن چیزی در ابتدای روز ) و یا در وسط روز معامله گری خودتان میتوانید این تکنیک را انجام دهید.راحت باشید و خودتان را در وضعیت راحت و ریلکس قرار بدهید و چشمانتان را به فضای روبروی خودتان متمرکز کنید. منظور اشیاء روبروی شما نیست بلکه منظور فضای روبروی خودتان هست ( میتوانید نقطه ای روی زمین یا هر چیزی که در فاصله کمتر از یک متری شما هست باشد).

از طریق بینی نفس بکشید و شروع کنید به آهسته نفس کشیدن. در حین اینکه سر خودتان را ساکن نگه داشته اید, به آرامی و با شدت کمی چشم های خود را به سمت بالا و پایین و همچنین به طرفین حرکت دهید. حرکات چشم را با آرامش و راحتی انجام بدهید و تمرکز خودتان را بر روی انجام این کار حفظ کنید.

در حدود ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه این کار را انجام دهیدبدون اینکه درباره ی این موضوع فکر کنید که چرا در حال انجام این کار هستید و یا اثرات آن چه خواهد بود.سپس به آرامی ذهن و حواستان را به سمت گلوی خودتان متوجه کنید. جایی که هوشیاری شما و نفس شما با هم ادغام میشود. اینطور به نظر میرسد که گویا شما در حال نفس کشیدن از طریق گلوی خودتان هستید.

برای چند دقیقه این کار را انجام دهید تا اینکه حس کنید کمی در آن قسمت ( گلو ) آرامش و ریلکس شدن را بدست آوردید. و قتی این اتفاق افتاد,سپس تخیل کنید که این آرامش و تمرکز به سمت پایین ( قلب ) خودتان و همچنین به سمت بالا ( مغز)  در حال گسترش میباشد.شما این آرامش را در این دو قسمت نیز حس خواهید کرد. سعی کنید در حین انجام این کارها  نفس  کشیدن خودتان را به آرامی و به طور پیوسته حفظ کنید.

در نهایت وقتی در این مناطق احساس آرامش بیشتری کردید. سعی کنید که هوشیاری و تمرکز خودتان را از قلب خودتان به سمت پایین ( شکم ) متمایل کنید.  و همچنین سعی کنید قسمتی از هوشیاری خودتان را از قلب و مغز خودتان متوجه فاصله ی بین دو چشم خودتان کنید.

با ملایمت و آرامش همه ی این کار ها را انجام دهید و سعی کنید نفس کشیدن را در تمام طول این مدت با آرامش از بینی انجام دهید.نگران این موضوع نباشید که آیا در حال درست انجام دادن این کار هستید یا خیر و ذهنتان را درگیر این موضوع نکنید.شما میتونید این کار را در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه درروز انجام دهید. چه قبل از شروع روز معامله گری خودتان و یا در مواقعی که حس میکنید ذهن شما دیگر یاری دهنده نیست.

این تکنیک چه چیزهایی را برای شما به ارمغان می آورد ؟

بیشتر از هر چیزی معامله گری توسط ذهن و فکر ما انجام میشود و در طول تحلیل ها و فکرهایی که انجام میدهیم ممکن است خیلی راحت این اتفاق بیفتد که انرژی جمع شده و یا منقبض گردد ( انرژی کاسته شود و کارایی ذهن ما پایین بیاید ).

انجام دادن این تمرین و آرامش دادن به تنفس کمک میکند تا ذهن شما آرامتر شود و امواج مغزی شما به سوی وضعیت آرامتر سوق پیدا کند.  این عمل باعث باز شدن درهای هوشیاری به سمت افکار ما خواهد شد. این جا خواهد بود که ما متوجه احساس ها و فکرها و بهانه هایی که باعث بوجود آمدن شک در ما شده اند خواهیم شد. آن هایی که باعث شده بودند ما ژورنال معامله گری خودمان را پر نکنیم. همچنین انجام این تکنیک باعث خواهد شد ما متوجه این موضوع شویم که چه کارهایی به ما برای حرکت به سمت جلو و پیشرفت کردن کمک خواهد کرد.

علت اینکه ما هوشیاری و تمرکز خودمان را به سمت گلو متمایل میکنیم این است که این منطقه دروازه ای بین مغز و قلب ما میباشد. این کار کمک خواهد کرد که تعادلی در انرژی  بین این دو قسمت برقرار کنیم که  باعث میشود هدف ها, نیت ها و رویاهایی که داریم در غالب اعمال ظهور پیدا کنند و بتوانیم به صورت عملی آنها را انجام دهیم.این اتفاق باعث اتصال و برقرای رابطه بین هوش و استعداد و نیت ما میشود که از ورود بهانه ها و شک ها جلوگیری میکند.

با ادامه دادن این عمل به سمت شکم (معده) به ما امکان اتصال به بینش و درک درونی خودمان رامیدهد. ( شاید این اصطلاح را شنیده باشید که من در دلم حس کردم که !). این کار به ما کمک خواهد کرد که موقعیت هایی که ما معمولا در حین مطالعه و بررسی چارت از دست میدهیم را شناسایی کنیم.

و در نهایت با گسترش این تمرین به فاصله ی بین دو چشم , ما تمرکز خود را بیشتر کرده و هوشیاری و آگاهی بیشتری را به معامله گری خود اضافه میکنیم. این کار به مادرک بهتری میدهد که چه اتفاقی در حال رخ دادن در چارت میباشد, زمانی که پرایس اکشن را بررسی میکنیم.

این امکان را به ما میدهد که نه تنها تشخیص دهیم چه اتفاقی در حال رخ دادن است ( مثلا چه پترنی در حال تشکیل شدن است) بلکه کمک میکند به فهمیدن اینکه چه چیزی در پشت این سیگنال و پترن قرار دارد که باعث بوجود آمدن آن شده است.همچنین این امکان را به ما میدهد که بدون تعصب و جهت گیری خاصی پرایس اکشن را مورد بررسی قرار داده و دید شفاف و خوبی داشته باشیم و موقعیت ها را شناسایی کرده و معاملات خوبی را انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *