آیا معاملات خود را به بازار تحمیل کرده‌اید؟

آیا معاملات خود را به بازار تحمیل کرده‌اید؟

مقدمه:

صبر از کلیدهای طلایی در آموزش فارکس(اموزش فارکس)است.در شغل و حرفه معامله‌گران، روزهایی هست که بازار و معاملات در خلاف جهت انتظارات و پیش‌بینی‌های آن‌ها حرکت می‌کند و یا اینکه اتفاق خاصی در بازار رخ نمی‌دهد و بیشتر شاهد حرکات خنثی و رِنج (Range) هستند.

در این مواقع، کاملا منطقی است که بنشینید و منتظر بمانید، اما این حالت می‌تواند باعث خستگی و کسالت معامله‌گران شود. افراد ممکن است به حرکات هیجانی و تند و تیز بازار عادت کنند و به همین خاطر در مواقعی که بازار جنب و جوش زیادی ندارد، تصمیم می‌گیرند به هر ترتیبی که شده معاملات خود را به آن تحمیل کنند. اما این هرگز ایده خوبی نیست.

معاملات تحمیلی به این معنی است که شما معاملاتی خارج از استراتژی معمول یا برنامه مدیریت ریسک خود انجام می‌دهید. این قبیل معاملات اغلب بدون برنامه از پیش تعیین شده انجام می‌شوند و در مقایسه با سایر معاملات، میزان ریسک بسیار بالاتری دارند. چنین معاملاتی معمولا توسط افرادی انجام می‌شود که می‌خواهند بیکار نباشند و هر طوری شده اقدامی صورت دهند، حتی اگر شرایط برای معامله کردن مساعد نباشد.


برچسب ها: ربات آربیتراژ و ربات آربیتراژ قطعا سودده و ربات آربیتراژ گودا و ربات آربیتراژ قودا و ربات آربیتراژ ghooda , ثبت نام ربات آربیتراژ و سفارش ساخت ربات فارکس و ساخت ربات معامله گر بورس و ساخت ربات معاملاتی و طراحی ربات تریدر و ربات فارکس رایگان و برنامه نویسی ربات فارکس و آموزش ساخت اکسپرت فارکس و ساخت ربات معامله گر با پایتون و دانلود ربات معامله گر فارکس و خرید ربات تریدر فارکس و ربات فارکس خودکار و ربات معامله گر بورس رایگان و آموزش ساخت ربات معامله گر فارکس و دانلود ربات معامله گر بورس ایران و ربات معامله گر آلپاری و ربات فارکس برای اندروید و ربات سود ده فارکس و ربات سود ده بورس ایران و اکسپرت سود ده فارکس و اکسپرت سود ده بورس ایران


این وضعیت کمی به تجربه یکی از اسباب‌بازی‌هایی شباهت دارد که همه ما در دوران کودکی داشتیم، که در آن سعی می‌کردیم یک قطعه مکعبی را از داخل یک حفره مدور عبور دهیم. ممکن بود بالاخره بتوانید آن قطعه را از حفره عبور دهید، اما در این صورت قطعه پس از خروج از سمت دیگر حفره قدری آسیب می‌دید.

انجام معاملات تحمیلی یا اقدامات لحظه‌ای و بدون برنامه می‌تواند بعضی عوارض و پیچیدگی‌های روانی را نیز در پی داشته باشد. از آنجاییکه این معاملات بدون برنامه اجرا می‌شوند، ممکن است دفعات و حجم آن‌ها بیشتر از معاملات معمول باشد و در نتیجه میزان افت حساب (Drawdown) افزایش یابد یا ترس از ضرر و زیان و همچنین دیگر ناراحتی‌ها و اضطراب‌های مربوط به معاملات بی‌برنامه را در شما ایجاد کند.

اما در مواقعی که بازار آرام است و حرکات سریعی ندارد چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ این مواقع زمان‌های بسیار مناسبی برای برنامه‌ریزی، جست‌وجوی موقعیت‌های معاملاتی آینده، یادگیری بیشتر در خصوص استراتژی شخصی یا حتی بررسی استراتژی‌های جدید است. بازار به ندرت در سکون و آرامش به سر می‌برد، بنابراین باید در این مواقع از معامله کردن فاصله بگیرید و از این فرصت پیش آمده به نفع خود استفاده کنید.

به منظور اجتناب از عادت انجام معاملات زوری و اجباری، باید سعی کنید قوانین استراتژی خود را به عادات خود تبدیل کنید. در این صورت هنگامی که می‌بینید شرایط برای معامله کردن خیلی مناسب نیست، اقدامی صورت نمی‌دهید. برای اینکه قوانین استراتژی را به عادات خود تبدیل کنید، لازم است مجموعه‌ای از قوانین معاملاتی را که با شخصیت و نیازهای شما مطابقت دارد، پیدا کنید. قوانینی که استرس‌زا هستند یا کاملا با روحیات شما سازگار نیستند، می‌تواند باعث شوند به دلیل ناامیدی و دلسردی یا کسالت و خستگی، بیشتر گرفتار معاملات تحمیلی شوید.

در زمان کار و معامله کردن فراموش نکنید که این بازار است که شما را هدایت می‌کند و شما تنها رفتار و عملکرد آن را مشاهده و هم‌جهت با آن حرکت می‌کنید. اگر سعی کنید معاملاتی را به بازار تحمیل کنید که نخواهد در جهت آن‌ها حرکت کند، در این صورت بالاخره روزی می‌رسد که بازار در خلاف جهت خواست و انتظار شما حرکت می‌کند و ضرر و زیانی به شما وارد می‌کند. اجازه دهید بازار هدایت و رهبری را به عهده بگیرد و شما از ریتم و آهنگ آن پیروی کنید و آن را مجبور به حرکت نکنید.

درک این موضوع برای افرادی که مدت زمانی طولانی به حرفه معامله‌گری اشتغال داشتند بسیار آسان‌تر است. آن‌ها مطابق عادات خود معامله می‌کنند. شما نیز به عنوان یک معامله‌گر تازه‌کار مسئولیت دارید که عادات معاملاتی خود را ایجاد کنید، روی استراتژی خود و موفقیت و نتایج مثبتی که به همراه دارد تمرکز کنید و اصلا سعی نکنید به معاملاتی که می‌توانستید خارج از برنامه و استراتژی خود انجام دهید، فکر کنید. با انجام چند معامله تحمیلی و بدون برنامه، به پیشرفت و سودهایی که کسب کرده‌اید خسارت وارد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *